مشتی چت|مشهد چت|بهیاران چت چت,چت روم,چت روم فارسی,مشتی چت,مشهد چت,بهیاران چت,مشهدچت,چت مشهد,چت مشتی,چت روم مشهد,چت روم مشتی,مشتی گپ,مشهد گپ,گپ مشهد,مشهد پاتوق,خراسان چت,چت روم خراسان,چت بهیاران,چت روم بهیاران,چت روم مشتی,mashtichat,mashhadchat,behyaranchat,چتروم مشتی,چتروم مشهد,چتروم بهیاران,چت روم فارسی,ستاره چت,چت ستاره,چت روم ستاره,ستاره گپ,گپ ستاره,ستاره ابی tag:http://www.emacon.ir 2019-09-14T00:18:46+01:00 mihanblog.com بهیاران چت 2018-11-05T16:38:14+01:00 2018-11-05T16:38:14+01:00 tag:http://www.emacon.ir/post/3 دیس لاو در چند سال اخیر با وجود مشکلات بسیار در حوزه پرستاری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جای برنامه‌ریزی در جهت رفع این مشکلات، اقدام به اجرای طرح‌هایی غیرکارشناسی مانند به‌کارگیری بهیاران به جای پرستاران کرده که این موضوع به‌طور حتم تبعات بسیاری را برای حوزه سلامت به‌دنبال دارد.
در چند سال اخیر با وجود مشکلات بسیار در حوزه پرستاری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جای برنامه‌ریزی در جهت رفع این مشکلات، اقدام به اجرای طرح‌هایی غیرکارشناسی مانند به‌کارگیری بهیاران به جای پرستاران کرده که این موضوع به‌طور حتم تبعات بسیاری را برای حوزه سلامت به‌دنبال دارد.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۵

به‌گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، متأسفانه هر از چند گاهی با وجود مشکلات بسیار در حوزه پرستاری، شاهد بروز تناقضات قانونی در این حوزه هستیم که اگر بخواهیم از نواقص مدیریت دولتی به‌ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در اجرای قانون بهره‌وری بالینی پرستاری یا کاهش ساعت کاری پرستاران و یا جذب حداکثری پرسنل کارآزموده بگذریم، در چند هفته اخیر موضوع تعجب‌انگیز بهیاران به جای پرستاران مطرح شده است.

اعلام این موضوع در چند هفته اخیر موجب شد تا به حوزه پرستاری شوک قوی وارد شود به صورتی که  هنوز بعد از گذشت چند هفته پرسنل پرستاری همچنان در اغماء و نگرانی به سر می‌برند.

هم‌اکنون حوزه پرستاری کشور به‌علت بی‌توجهی دولت با سردرگمی روبه‌رو است، به‌طوری که نبود نیروی متخصص پرستاری به یکی از دغدغه‌های این حوزه تبدیل شده از طرف دیگر نیز بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات به بیماران به علت کمبود پرسنل با مشکل مواجه شده‌اند.

 

کمبود پرستار، زنگ خطر حوزه سلامت

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ از کمبود نیروی متخصص و پرستار در بیمارستان‌ها انتقاد کرد و گفت: متأسفانه هم‌اکنون میزان تربیت و آموزش این پرسنل با میزان استخدام هیچ تطابقی ندارد.

]]>
مشهد چت 2018-11-05T16:37:20+01:00 2018-11-05T16:37:20+01:00 tag:http://www.emacon.ir/post/2 دیس لاو مشهد شهری زیارتی و سیاحتی در شمال شرق کشور است و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی کشور و نیز دومین شهر مذهبی جهان محسوب می شود. این شهر در همسایگی شهرهای سرخس، درگز، چناران و نیشابور قرار دارد، داشتن مرز مشترک با کشورهای افغانستان، ترکمنستان به این شهر اهمیت نظامی خاصی بخشیده است. قدمت سکونت در مشهد بر اساس اکتشافات مربوط به تپه نادری به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می گردد. این شهر محل سکونت اقوام آریایی بوده و نام خود را از ب

مشهد شهری زیارتی و سیاحتی در شمال شرق کشور است و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی کشور و نیز دومین شهر مذهبی جهان محسوب می شود. این شهر در همسایگی شهرهای سرخس، درگز، چناران و نیشابور قرار دارد، داشتن مرز مشترک با کشورهای افغانستان، ترکمنستان به این شهر اهمیت نظامی خاصی بخشیده است. قدمت سکونت در مشهد بر اساس اکتشافات مربوط به تپه نادری به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می گردد. این شهر محل سکونت اقوام آریایی بوده و نام خود را از بارگاه مقدس امام رضا(ع) گرفته است. واژه مشهد به معنای شهود و شهادتگاه و جایگاه قبور ائمه و بزرگان است. این سرزمین آب و هوایی معتدل متمایل به سرد و خشک دارد و دارای تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد و مرطوب است. محصولات اصلی منطقه شامل چغندر قند، پنبه، جو، نخود، صیفی جات ، سیب، گلابی  و هلو و گونه های درختی آن شامل اقاقیا، زبان گنجشک، افرا، کاج و سرو می شود. مشهد از نظر صنعتی و اقتصادی رتبه ی دوم کشور را دارد به طوریکه دومین قطب تولید خودرو و از کانون های اصلی تولید چرم در کشور محسوب می شود. پایتخت معنوی ایران، علاوه بر حرم مطهر امام رضا جاذبه های دیگری چون آرامگاه فردوسی، مسجد گوهر شاد، پارک کوهسنگی، موزه های آستان قدس رضوی آرامگاه نادر نیز دارد، که آن را از مناطق نمونه ی گردشگری کشور ساخته است.

بازدید از بازارهای شهر از جمله بازار الماس شرق، پروما و... برای خرید سوغات از برنامه های زائران به مشهد مقدس است. از سوغات های معروف شهر می توان به زعفران، تسبیح، مهر، زیره و خشکبار اشاره کرد، صنایع دستی مشهد قالیبافی، شعر بافی، نمدمالی، پوستین دوزی، سنگ تراشی، حصیربافی، فرآورده های روی چرم و چوب هستند. زبان مردم مشهد فارسی با گویش زیبای مشهدی است. این شهر از نظر تسهیلات و امکانات شهری حمل و نقل درون شهری و برون شهری در ردیف رتبه های نخست کشور قرار دارد. مشهد تنها به سبب وجود جاذبه هایی چون حرم امام رضا قطب گردشگری کشور نام نگرفته، بلکه وجود امکانات و تسهیلات گردشگری نیز در این نام گذاری موثر بوده است. از جمله مکان های اقامتی چون هتل مجلل درویشی، هتل قصر طلایی و ... که در فضایی آرام و  لذت بخش سعی در رفع نیاز اقامتی گردشگران دارد. برای مشاهده دیگر هتل های این شهر می توانید، به صفحه رزرو هتل در مشهد مراجعه نمایید و در صورت تمایل رزرو اینترنتی انجام دهید.

]]>
مشتی چت 2018-11-05T16:35:34+01:00 2018-11-05T16:35:34+01:00 tag:http://www.emacon.ir/post/1 دیس لاو مشتی به مشهد مربوط نیست پایگاه خبری گُلوَنی، سیدرضا شکراللهی: این یک قاعده‌ی آوایی در زبان فارسی ست که گاه به جای «ک» می‌گوییم «گ»، مثل اشک و سرشک و لشکر. یا «هـ» را ««ی» می‌گوییم و «د» را «ت»، مثل میتی و مهتی به جای مهدی. داستان تبدیل «مشهدی» به این واژه به معنای کسی که به سفر مشهد رفته هم  از همین قرار است. مگر مشتی مندلی، مخفف عامیانه‌ی مهدی محمدعلی نیست؟ البته که هست. اما این را هم بهتر است بدانیم که هر مشتی مشهدی نیست، همان طور که هر گردی گردو نیست. این کلمه در خیلی مشتی به مشهد مربوط نیست

پایگاه خبری گُلوَنی، سیدرضا شکراللهی: این یک قاعده‌ی آوایی در زبان فارسی ست که گاه به جای «ک» می‌گوییم «گ»، مثل اشک و سرشک و لشکر. یا «هـ» را ««ی» می‌گوییم و «د» را «ت»، مثل میتی و مهتی به جای مهدی.

داستان تبدیل «مشهدی» به این واژه به معنای کسی که به سفر مشهد رفته هم  از همین قرار است.

مگر مشتی مندلی، مخفف عامیانه‌ی مهدی محمدعلی نیست؟ البته که هست.

اما این را هم بهتر است بدانیم که هر مشتی مشهدی نیست، همان طور که هر گردی گردو نیست.

این کلمه در خیلی از موارد ربطی به این قاعده‌ی آوایی ندارد و در همه‌جا صورت مخفف و تحریف‌شده‌ی «مشهدی» نیست.

مثلاً اگر فلان دوست‌مان آدم مشتی ست یا بستنیِ اسمال مشتی از بقیه خوشمزه‌تر است، هیچ‌کدام ربطی به شهر و زیارت مشهد ندارند.

«مشت» از واژه‌های کهن فارسی ست که معنای مستقل داشته و دارد و ما هم‌چنان از آن به‌درستی استفاده می‌کنیم، بی‌آن‌که آن را از «مشهدی» جدا بدانیم و معنای دقیق آن را بدانیم.

پس مشتی یعنی چه؟

«مشت» صفت است و در گذشته در این معناها به کار می‌رفته: انبوه، بسیار، پر، لبریز، غلیظ، گنده

یعنی اگر یک چای غلیظ و همه‌چیزکامل می‌خوریم، یک چای مشت خورده‌ایم که هیچ ربطی به مشهد ندارد.

یا اگر سرمان را پیش دوست‌مان کج می‌کنیم و می‌گوییم «تو را خدا یک حال مشتی به ما بده»، منظورمان حالی نیست که به شهر مقدس مشهد مربوط باشد.

منظورمان به تعبیر امروزی‌تر همان «حال اساسی» یا به تعبیر بامزه‌تر و جوانانه‌اش «حال اسیدی» ست!

یا وقتی تعریف می‌کنیم که «رفتیم و یک کباب مشتی زدیم به بدن»، منظورمان این نیست که به مشهد رفته‌ایم و با کباب‌ها به بدن‌مان ضربه زده‌ایم!

بل‌که آشکارا داریم قیافه می‌گیریم که رفته‌ایم، سیر و پر کباب خوشمزه خورده‌ایم و خودمان را خفه کرده‌ایم و حالا هم داریم دل شما را می‌سوزانیم!

پایان پیام

برای اطلاعات بیشتر مزخرفات فارسی نوشته رضا شکراللهی  را بخوانید:

برای خرید نسخه الکترونیکی کتاب مزخرفات فارسی اینجا کلیک کنید

برای خرید اینترنتی نسخه چاپی مزخرفات فارسی اینجا کلیک کنید

]]>